Cep Telefonu Modelleri | Cep Telefonları | Cep Telefonu Fiyatları Rotating Header Image

Kol Saati

Haber – Reklam SMS lerini engellemenin yolu

Haber, Kullanıcıların cep telefonu ve e-posta adreslerine gelen reklam mesajları, zaman zaman kullanıcıları canından bezdirebiliyor. Bu noktada Elekrtonik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu ve tasarı kabul edildiği taktirde ticari elektronik iletiler, alıcılara sadece önceden onayları alınmak suretiyle gönderilebilecek. Aksi taktirde bu iletileri atanlara ağır cezalar verilecek.

E-posta adreslerine gelen bu tür istenmeyen mesajları kullanıcılar, “spam” veya “junk” olarak da bilinen kutulara doğrudan gönderebilirken, iş cep telefonuna geldiğinde bu mesajları engellemek o kadar da kolay olmuyor.

Cep telefonlarına gelen “Kol saati kazandınız”, “Bedava check-up yaptırma hakkı kazandınız” türü SMS’leri, şirketlerin kampanya iletilerini veya bankalardan gelen mesajları engellemek isteyen kullanıcıların bir noktaya kadar bu içeriği bloke edebilmesi mümkün.

Bankalardan veya herhangi bir firmadan gelen servis mesajlarını engellemek için kullanıcının kendi operatörünün müşteri hizmetlerini araması ve bu yönde bir talepte bulunması gerekiyor. Bu adım izlendiğinde bu tür mesajlarla artık kullanıcılar boğuşmak durumunda kalmıyor.

Ancak “bireysel cep telefonları”ndan gelen içeriği bu şekilde engellemek mümkün değil. Diğer bir deyişle bireysel numaralardan gönderilen ve servis mesajı olmayan mesajları operatörler engelleyemiyor. Fakat kullanıcılar, telefonlarını kullanarak numaraları kendi başına tek tek bloke edebiliyor. Elbette bunun için kullanıcının telefonunun bu özelliği desteklemesi gerekiyor

Haber – Reklam SMS lerini engellemenin yolu
haber

Turkcell iPad

Haber; iPad Türkiye’ de bir çok kullanıcı tarafından kullanılıyor ancak resmi olarak henüz Apple yada Turkcell/Vodafone/Avea tarafından satılmıyor. Ancak 2011 yılına girmeden Turkcell iPad’ i resmi olarak getirebilir. iPad şu an iki farklı model ile satılıyor. iPad Wi-Fi ve iPad 3G. iPad wi-fi modelini Turkcell satarmı bilemiyorum çünkü iPad wifi gsm hattı içermiyor. Bununla birlikte, Turkcell iPad 3G satışı ile ile birlikte data hattı satarak daha da zenginleşecek.

iPad 3G micro sim card kullanıyor. Mikro sim kart normal simden çok daha küçük. Turkcell bir süre önce “TurkcellNu.m8″ adlı ürünü ile micro simcard işine girdi ve aslında iPad için de bir hazırlık yapmış oldu. Turkcell’ in kol saati TurkcellNu.m8 Dünyanın ilk çocuklar için dizayn edilmiş GPSli Kol saati. Üründe yeni bir teknoloji olan Mikro Sim Kart kullanıldı.

Turkcell, bir süre sonra resmi olarak Apple Store yada farklı kanallarla ülkemizde de satılmaya başlanacak olan Apple iPad 3G için şimdiden hazırlıklara başladı ve fabrikalarında micro sim kart üretiyor. Bununla birlikte bazı Apple iPad 3G kullanıcıları internetteki bazı forumlarda normal sim kartları düzgün bir şekilde keserek iPad 3G ile kullanabildiklerini söylüyorlar.

pdfdergi.com

Casus Saat Thanko


Thanko’nun son ürünü olan bu kol saati, her bileğe yakışmayacak kadar iri bir ekrana sahip olabilir. Ama bunun bir sebebi var; bu saat 352 x 288 çözünürlükle video ve 640 x 480 çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Thanko MP4 Spy adlı casus kol saati, MP3 ve WMA formatında müzik oynatıp, AVI videoları ve metin ya da fotoğrafları görüntüleyerek kolunuzdaki medya merkezi haline geliyor. İlk olarak elbette Japonya’da, yaklaşık 258 YTL’ye denk gelen bir fiyattan satılan casus saatin Avrupa kıtasına geliş zamanı ise bilinmiyor.

Kaynak shiftdelete.net

Haber – LG !! 3G uyumlu bileklikli telefon.

Daha önce de kol saati ve telefon işlevine sahip ürünlerle pazara farklı bir yönden bakan firmalara öncülük eden LG; duyurduğu yeni modeli LG GD910 ile çıtayı yükseltiyor.

LG’nin önümüzdeki hafta Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2009 fuarında görücüye çıkaracağı yeni model dünyanın ilk dokunmatik ekranlı 3g telefonu olma özelliğini taşıyor.

7.2 mbit bağlantı hızına ulaşabilen HSDPA standardını destekleyen telefon, ayrıca görüntülü konferans için bir kameraya sahip. 1,43 inçlik dokunmatik likit kristal ekrana sahip telefonun MP3 biçimli ses dosyalarını da çalıştırabildiği açıklandı.

Ürünün ilk olarak Avrupa pazarında ardından Kore pazarında piyasaya sürüleceğini belirten LG, cihazın TTS (Text To Speech) özelliği dışındaki detayları ve piyasaya sürülüş tarihi hakkında bilgi vermekten -şimdilik- kaçınıyor.

Haber – LG !! 3G uyumlu bileklikli telefon.

Turkcell Num8 Gps’li Kol Saati

Haber; Dünyada çocuklar için tasarlanmış ilk kol saati şeklindeki ürünü “TurkcellNum8″ ile gözünüz artık arkada kalmayacak. Çocuklarınızın yerini gösteren akıllı saat TurkcellNum8 ile çocuklarınızın yerini SMS ile öğrenebilir, harita üzerinden anlık izleyebilir, tanımladığınız güvenli bölge dışına çıktık

TurkcellNum8, dünyada ilk kez bir operatör tarafından hizmete sunuluyor. Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, çocuklara özel kol saati şeklindeki yepyeni ürünü Turkcell Num8’i müşterilerine sunuyor. Kesilemeyen ve çıkarılamayan çelik kayışı ile sadece ebeveynler tarafından özel bir güvenlik sistemiyle takıp çıkarılabilen TurkcellNum8 GPS’li kol saati; dünyada ilk kez bir operatör tarafından müşterilerine sunuluyor. TurkcellNum8 nasıl çalışıyor? Akıllı kol saati TurkcellNum8; iki taraflı işleyen bir sisteme sahip. Ebeveyn, çocuğunun nerede olduğunu sorgulayabiliyor, harita üzerinde anlık izleme yapabiliyor. Çocuk tanımlanan güvenli alanın dışına çıktığı zaman ise ebeveyn SMS ya da mail yoluyla anında bilgilendiriliyor. TurkcellNum8 güvenlik kilidi sayesinde, ebeveyn kontrolü dahilinde çıkarılabiliyor. Saati açmak için ebeveynin SMS komutuyla ya da portal üzerinden “Kayışı çöz / Kapat” düğmesine basarak sistemi devre dışı bırakması gerekiyor. Ebeveyn kontrolü olmadan saat çıkarılırsa, “saat izinsiz çıkarıldı” mesajı ile beraber saatin çıkarıldığı en son lokasyon bilgisini ebeveyne SMS ile gönderiliyor. Çocuklar için tasarlanmış ilk GPS’li kol saati Turkcell Terminal Yönetimi Bölüm Başkanı Berna Akyüz Öğüt, Turkcell müşterilerine hayatlarını kolaylaştıran ileri teknoloji ürünü bir çözüm sunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “TurkcellNum8″le ilgili şu bilgileri verdi: “Dünyanın çocuklar için tasarlanmış ilk GPS’li kol saatinin içerisinde, üretim esnasında içeriye yerleştirilmiş bir Turkcell data hattı bulunuyor. Türkiye’de ilk kez özel formatta bir mikro SİM kart ürettirerek, bu sim kartın fabrikada henüz üretim aşamasında olan saatlere monte edilmesini sağladık. Akıllı kol saati Turkcell Num8 ile pek çok aileye diledikleri zaman çocuklarının yerini öğrenebilme imkanı sunarak, çocukları konusunda içlerinin daha rahat olmasına katkıda bulunacağımızı umut ediyorum.” Turkcell Num8 Servisi’yle sınırsız ve ücretsiz kullanım TurkcellNum8 servisi ile ebeveynler çocuklarının yerini diledikleri kadar ücretsiz olarak SMS ile sorgulayarak, SMS ile cevap alabiliyor. Ayrıca TurkcellNum8’in içindeki data hattın GPS sistemlerine bağlantısı ve GPS sistemlerinin kullanımı için ekstra ücret ödenmeyecek. TurkcellNum8’e, sınırsız TurkcellNum8 servisiyle birlikte ayda 39 TL’ye 24 ay taksitle sahip olmak mümkün. Ayrıca ürün ve servisi ayrı almak isteyenler için de cihaza 120 USD ve servise de 12 ay boyunca sadece 29 TL data ücreti ödeyerek sahip olmak mümkün olacak. Hafifliğiyle de kolay kullanım imkanı sunan akıllı kol saati Turkcell Num8’in üç farklı renk alternatifi var. Siyah, pembe ve mavi renkli TurkcellNum8 saatleri İletişim Merkezleri’nde Turkcell’lilere sunuluyor