Cep Telefonu Modelleri | Cep Telefonları | Cep Telefonu Fiyatları Rotating Header Image

samsung tuşlu telefon modelleri

iPhone’da Hızlı Yazmanın 5 Adımı

Dokunmatik ekrana alışmakta zorluk çekiyorsanız, jet hızında SMS çekip, e-posta atmanın ve durum güncellemenin yolunu anlatıyoruz. Mobil bir fenomen haline gelen Apple’ın “sihirli” telefonlarından birine sahip oldunuz. Ancak daha önce gerek QWERTY klavye, gerekse standart tuş takımı kullandığınız için, dokunmatik arayüze alışmakta zorlanıyorsunuz. Özellikle birine SMS atarken, e-posta yazarken veya yeni tweet gönderirken adeta çile dolduruyorsunuz.

Öncelikle rahatlayın; zira tüm bu yaşadıklarınız bir alışma sürecinden ibaret ve hepsi geçecek. Kısa süre sonra, iPhone ile mesaj yazmaya alışacak ve hatta diğer tuş takımlarını yadırgar hale geleceksiniz. Eğer bu sürecin daha hızlı işlemesini istiyorsanız, gelin yapmanız gerekenlere bir göz atalım.
1. Adım: Yatay ekranı kullanın
iPhone’un temel işlevlerinde ve pek çok başarılı uygulamasında yatay ekran(landscape mode) özelliği bulunuyor. Yatay ekran özelliği, sadece cihazın hareket algılayıcısının ne kadar güzel çalıştığını göstermekle kalmıyor; özellikle klavyeyi kullandığınız SMS, e-posta, Twitter gibi uygulamalarda daha büyük bir klavye ve tuşlar arasında daha fazla genişlik sunuyor.

Yatakta uzandığınızda veya telefonu yan yatırmanın tuhaf kaçacağı durumlarda belki zor olabilir; ancak mümkün olan her yerde yatay ekranda yazmaya kendinizi alıştırın. Emin olun ki bir süre sonra yatay ekran sayesinde büyük zaman tasarrufu sağlayacaksınız.

2. Adım: Başparmaklarınızla yazın
Telefonu ilk kullandığınız gün, menülere alışmak için işaret parmağınızı tercih etmiş olabilirsiniz; ancak en kısa zamanda her iki başparmağınızı da kullanarak yazmaya alışın. Zira en etkin ve hızlı yazma tarzı iPhone’u yatay ekrana alıp, başparmaklarınızla klavyeye giriştiğiniz zaman ortaya çıkar.

Yatay ekranın sahip olduğu klavye genişliği ve harfler arası mesafe, başparmaklarınızın büyüklüğü nedeniyle yanlış harfe basma riskini de ortadan kaldırır.

3. Adım: Harflere değil; yazıya odaklanın
Tıpkı bilgisayar klavyesinde olduğu gibi; bastığınız tuşlar yerine yazıya odaklanmak her zaman daha hızlı yazmanızı sağlar. Buna alışmak biraz zaman alabilir; ancak biraz emek vererek hızınızın ve isabet oranınızın arttığını görmek bu uğraşa değecektir.

Eğer kazara yanlış bir tuşa bastığınızı fark ederseniz, silip tekrar yazmak yerine, ekrandan parmağınızı hiç kaldırmadan istediğiniz tuşun üstüne getirin. iPhone, yazılacak karakter olarak sizin parmağınızı ayırdığınız tuşu referans alacaktır.

4. Adım: Kısayolları unutmayın
Klavyenin en sıkıcı yanlarından biri, noktalama işaretleri için sürekli geçiş yapmanızın gerekiyor olması. Bu nedenle temel kısayolları öğrenmek de hızlı yazmanın önemli püf noktaları arasında yer alıyor. Örneğin yeni bir cümleye başlamak için nokta koyup; tekrar devam yerine, boşluk tuşuna iki kez basarak bir nokta ve bir boşluk koyup, büyük harfle devam edebilirsiniz. Caps Lock’u açmak için Shift tuşuna iki defa basmanız yeterli. Daha sonra tek bir dokunuşla eski hale dönebilirsiniz.

 

5. Adım: Klavyeler arası geçiş hilesi
Hızlı yazmanın son adımı da, alfabetik ve nümerik klavyeler arasında hızlı geçişi öğrenmekten oluşuyor. Geçiş tuşuna (üzerinde .?123 yazan tuş) basıp, tek bir sayı yazdıktan sonra tekrar geçiş tuşuyla normal klavyeye dönmek fazlasıyla amatör işi.

Bunun yerine, geçiş tuşuna basılı tutup, parmağınızı istediğiniz noktalama işareti veya sayıya getirdikten sonra ekrandan çekmeniz yeterli. Böylece tek bir hamleyle noktalama işaretini koyup, tekrar harflerin bulunduğu klavyeye dönmüş olacaksınız.
 

Son Bir İpucu:
Yatay ekranı özellikle yatağa uzandığınızda kullanmak zor olabilir. Ancak cihazın otomatik olarak bu ekrana geçmesi bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu gibi durumlarda iPhone’u dikey ekrana sabitlemek için Home tuşuna iki defa basıp altta çıkan menüyü sağa doğru kaydırın. Karşınıza gelecek olan iPod kısayolları bölümünde en solda Düşey Yön Kilidi tuşunu bulabilirsiniz. Bu tuşa bastığınızda ekranın otomatik olarak yatay geçişe geçmesini önleyebilirsiniz.

Techno-Labs  

 


Enhanced by Zemanta

Avea N8 Kampanyası Fiyatı ve Detayları

nokia n8 kampanyası fiyatı

Avea’ nın verdiği Nokia N8’ in özelliklerini, fiyatını ve kampanyanın detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Avea Nokia N8 Özellikleri

Avea adeta diğer operatörlere rakip olduğunu göstermek istercesine şu günlerde adından sıkça söz ettiren Nokia N8’ i kullanarak bir kampanya başlattı. Daha önce de defalarca belirttiğimiz gibi bu rekabet biz müşterilere yarar sağlar. Neyse, işte Nokia N8’ in özellikleri:

113.5 x 59.1 x 12.9 mm boyutlarında
135 gram ağırlığında
Symbian^3 işletim sistemi
ARM 11 680 MHz işlemci
3.5 inç AMOLED dokunmatik ekran
Wi-Fi 802.11 b/g/n
GPS desteği
Bluetooth 3.0
10.2 Mbps bağlantı hızı
12 MP Xenon flaş kamera
MicroSD kart girişi
16 GB dahili hafıza
1200 mAh batarya

Avea Nokia N8 Kampanyası Fiyatı

Avea size Nokia N8 kampanyasında iki seçenek sunuyor birincisi 24 ay taahhüt ve aylık 65 TL ödeme (1560 TL ediyor). İkincisi ise 18 ay taahhüt ve aylık 75 TL ödeme (1350 TL ediyor). Bu konu forum sitelerinde uzun uzun tartışılır.

Avea Nokia N8 Kampanyası Detayları

Kampanya 09.05.2011 tarihine kadar geçerlidir.
60 TL’lik kampanya teklifi 24 ay taahhüt süresi için belirlenen aylık taksit tutarıdır, 18 ay taahhüt için belirlenen aylık taksit tutarı 75 TLdir.
Cihaz bedeli, abonenin faturasına “Tahsilatına Aracılık Edilen Hizmetler” şeklinde yansıyacaktır.
Kampanyadan Avea ile abonelik sözleşmesi imzalaması üzerinden en az 6 ay geçen ve 6 aydır faturalarını düzenli olarak son fatura ödeme tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde ödeyen bireysel ve kurumsal faturalı tarifelerdeki aboneler, aktif otomatik ödeme talimatı olan ve son 3 aydır faturalarını otomatik ödeme ile düzenli olarak ödeyen tüm bireysel ve kurumsal faturalı aboneler yararlanabilir,
Hediye edilen 1 GB data limitinin aşılması durumunda kullanımlar 5 Kr/MB üzerinden ücretlendirilir ve ilgili ayın faturasına yansıtılır, kullanılmayan data bir sonraki aya devretmez.
Verilmiş olan 1 GB’lık data hediyesi İnternet ve WAP data kullanımını kapsamaktadır, bunlar dışında gerçekleşen internet erişim hizmeti kullanımı ve uluslararası dolaşımda (roaming) kullanacağı her türlü veri (GPRS-EDGE-3N) kullanımına ilişkin ücretler abonenin ilgili dönemde düzenlenecek faturasına ayrıca yansıtılacaktır.
Uluslararası dolaşımda (roaming) kullanılacak her türlü veri kullanımına ilişkin ücretler, Tüm Dünya Tarifesi’ne uygun olarak ilgili dönemde düzenlenecek faturanıza ayrıca yansıtılacaktır.
Bir abone bir GSM hattıyla aynı anda sadece bir cihaz kampanyasından yararlanabilir. Başka bir Avea cihaz kampanyasından yararlanabilmesi için ayrı bir GSM hattıyla kampanyaya dahil olması gerekmektedir.
Kampanya kapsamında aboneler sunulan taahhütlü tekliflerden sadece birini seçebilirler,
Kampanya dönemi içerisinde taahhüt süreleri arasında geçiş yapılmayacaktır,
Taahhüt süresinin sona ermesinden önce abonelerin hattının kapatılması, faturasız tarifeye geçiş yapılması, fesih/devir işlemleri durumunda, son faturasına kalan ayların cihaz taksit bedellerinin toplamı yani cihaz bedeli x geriye kalan ay kadar ceza yansıtılır,
N8 kampanyasından Jet Tarifeleri, Mobil Data Tarifeleri ve TTNET Yeni Taahütlü İnternet Paketleri Tarifeleri dışındaki tüm faturalı hat tarifeleri faydalanabilir,
Kampanya stoklarla sınırlıdır.
Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
Kampanya taahhütleri için tıklayınız.

Kaynak: avea.com.tr

Haber – Samsung E2550 Monte Slider

Samsung Electronics’in stil ve gelişmiş teknik özellikleri bir araya getiren Samsung E2550 Monte Slider cep telefonu, sosyal iletişimde en iyi ortağınız olacak. Bu ay itibariyle satışa sunulacak olan Samsung E2550 Monte Slider, ilk bir ay yalnızca Teknosa mağazalarında, sonrasında ise tüm yetkili satış noktalarında tüketiciyle buluşacak.

Samsung E2550 Monte Slider’ın şık ve ince tasarımı, stil sahibi kullanıcılara hitap ediyor. Kullanımı kolay kompakt dizaynı sayesinde E2550 Monte Slider, mobilite tutkunlarının hayatına kolayca uyum sağlayacak. E2550 Monte Slider’ın pembe ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.

E2550 Monte Slider’ın zengin sosyal ağ seçenekleri ile istediğiniz her yerde Facebook Mobil’e bağlı kalabilir ve sevdiklerinizle her an iletişimde olabilirsiniz. Üstelik bunun için bilgisayar ya da internet bağlantınızın olması gerekmiyor…

Yalnızca bir tuşla, küçük ekranda en ideal görüntüyü sağlayacak şekilde geliştirilen Facebook uygulaması sayesinde, sosyal ağlara erişim çok kolay. Bluetooth 2.1 desteği de cep telefonunuzdan diğer bilgisayarlara ve mobil cihazlara bağlanmanıza imkân tanıyor.

E2550 Monte Slider’ın 1.3 megapiksel kamerası ve kaliteli görüntü imkânı ile dilediğiniz her anı kaydedebilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz. 8 GB’a kadar yükseltilebilen micro SD kart kapasitesi sayesinde sevdiğiniz MP3’leri saklamak ve sonrasında SoundAlive özelliği ile yüksek kalitede dinlemek mümkün. FM Radyo ile beğendiğiniz şarkıları kaydedebilir ve istediğinizde yeniden dinleyebilirsiniz.

E2550 Monte Slider’ın Mobil İzleme özelliği, farklı bir SIM kart takıldığında kullanıcı bilgilerine ulaşma imkânı tanıyarak, çalınan ya da kaybolan telefonunuzu kolayca bulmanızı sağlıyor. Hoşlanmadığınız bir ortamdan çıkmanıza yarayan Sahte Arama özelliği ise zor anlarınızda en büyük yardımcınız… Haber Entegre Java oyunları ile sıkıldığınız her an birbirinden eğlenceli oyunlar oynayarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Haber – Samsung E2550 Monte Slider

3G uyumlu telefon alırken dikkat

3G uyumlu cep telefonu alırken şu 8 noktaya mutlaka dikkat edin.
Görüntülü konuşma hizmeti için telefonun her iki yönünde de kamera bulunmalı.
Tek taraflı, ancak öne çevrilebilen cihazlar da kullanılabilir.
Telefonda dahili modem cihazı olmalı. Bilgisayar bağlantısı bununla yapılıyor.
Televizyon yayınlarını alabilmek için ekran çözünürlüğü yüksek ve geniş ekranlı cihazlar tercih edilmeli.
Tuşlu yerine dokunmatik ekranlı telefonlar daha geniş görüntü sunabiliyor.
Şehirde telefonla adres bulmak için GPS özelliği olan telefon gerekiyor.
Fatura ve garanti belgesi sorulmalı. IMEI numarası kontrol edilmeli.
Telefon almadan önce detaylı model ve pazar araştırması yapmayı ihmal etmeyin.