Cep Telefonu Modelleri | Cep Telefonları | Cep Telefonu Fiyatları Rotating Header Image

Haber – Vitrinlerini Hurda Telefonlarla Süsledi

Haber, Bu Çerçevede Kanyon, Capitol ve Bağdat Caddesi’ndeki Turkcell Mağazalarının Yılbaşı Temalı Vitrinleri Yaklaşık 3 Bin 500 Adet Hurda Telefon ve 6 Bine Yakın Şarj Cihazı Kullanılarak Süslendi.

 

Mobil iletişim firması Turkcell, toplumda çevre bilincini artırmak ve eski telefonları değerlendirmek adına sıra dışı bir projeye imza attı. Bu çerçevede Kanyon, Capitol ve Bağdat Caddesi’ndeki Turkcell Mağazalarının Yılbaşı temalı vitrinleri yaklaşık 3 bin 500 adet hurda telefon ve 6 bine yakın şarj cihazı kullanılarak süslendi. Vitrinlerin yapımı için 15 kişilik bir ekip tam 13 gün boyunca aralıksız çalıştı.

Yılbaşı sezonu boyunca vitrinde kalacak bu sıra dışı görsel Şölen ziyaretçiler tarafından da büyük ilgiyle karşılanıyor.

Kanyon, Capitol ve Bağdat Caddesi’ndeki Turkcell Mağazalarında yer alan Yılbaşı konseptli vitrinler, dünyada bir ilke de imza atıyor. Daha önce geri dönüşüm malzemelerinden inşa edilmiş vitrin tasarımları bulunuyor ama bu proje, dünyada eski cep telefonları kullanılarak yapılan ilk vitrin tasarımı olma özelliğini taşıyor. Üç vitrin için Turkcell cep telefonu Geri Dönüşüm Projesi kapsamında toplanan 3 bin 500 adet telefon ve 6 bine yakın şarj cihazının yanı sıra 100 kilogram elektronik devre kullanıldı. Tüm bu malzemeler Yılbaşı sezonunun ardından geri dönüşüm işlemine tabi tutulacak.

’Çevreye değer veriyoruz çünkü gelecek nesillere değer veriyoruz’ anlayışıyla yola çıkan Turkcell, çevreci politikaları bir sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirerek doğaya olan etkisini değerlendirmeye, ölçmeye ve azaltmak için gerekli adımları atmaya devam ediyor. Cihaz Geri Dönüşüm Projesi de Turkcell’in bu yönde attığı adımlardan biri.

Toplam bin 50 noktada cep telefonlarının doğaya saygılı yöntemlerle geri dönüşümünü sağlamak amacı ile Cihaz Geri Dönüşüm Kutuları yer alıyor. Dileyenler kullanmadığı cep telefonlarını bu kutuya atabiliyor. Cihazlar ilk olarak sınıflandırılıyor, daha sonra test edilerek kullanılabilir kısımları yeniden değerlendiriliyor, kullanılmayacak parçaları ise metal dönüşümü işlemine tabi tutuluyor.

(Cihan haber Ajansı)

Haber – Vitrinlerini Hurda Telefonlarla Süsledi

Bir Cevap Yazın